![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 12156017
*
nr 1215 6017
Pigtittare
1800-tal, Valnöt. Höjd: 70
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 18:51:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 11:45:08
1
100 kr
2/11 10:35:27
2
300 kr
2/11 21:13:57
3
350 kr
4/11 18:00:35
2
400 kr
5/11 18:33:33
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar valnöt
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 1215 6017
Pigtittare
1800-tal, Valnöt. Höjd: 70
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 11:45:08 | 1 | 100 kr |
2/11 10:35:27 | 2 | 300 kr |
2/11 21:13:57 | 3 | 350 kr |
4/11 18:00:35 | 2 | 400 kr |
5/11 18:33:33 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar valnöt
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53